IX Ignacjańskie Dni Młodzieży

Już po raz dziewiąty w podkarpackiej Starej Wsi zebrała się młodzież związana z jezuickim duszpasterstwem Magis.

W tym roku po raz pierwszy na Ignacjańskie Dni Młodzieży przybyli także przedstawiciele Słowacji i Węgier. Koncerty i free-stylowe prezentacje, a szczególnie zajęcia warsztatowe zbliżają młodych do siebie nawzajem. W ramach programu mogli oni wziąć udział w różnorakich warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów z danej dziedziny i wykwalifikowanych warsztatowców. Są one wprowadzone na różnych płaszczyznach rozwoju: społecznej, obywatelskiej, patriotycznej, emocjonalnej, kulturalnej, artystycznej, naukowej i sportowej.

Za motto Ignacjańskich Dni Młodzieży, w trwającym właśnie Roku Piotra Skargi, przyjęto słowa tego wielkiego polskiego jezuity „Uczynkiem, a nie słowy”. Współorganizator imprezy, O. Damian Mazurkiewicz, wyjaśnia je następująco: „O tej zachęcie każdy z nas wie, że nie tylko w naszym życiu liczą się słowa, których teraz mamy multum, ale też żeby zacząć działać, żeby zapalić się do konkretnego czynu”.

Jeszcze przed rozpoczęciem IDM-ów został ogłoszony konkurs na zwiastun do filmu o ks. Piotrze Skardze. Była to dla młodych doskonała okazja do lepszego poznania postaci, znanej im głównie z lekcji szkolnych. Konkurs wygrał zwiastun nakręcony przez wspólnotę Magis z Nowego Sącza.

Impreza rozpoczęła się 28 lipca i potrwa do 1 sierpnia, kiedy to zakończy się uroczystą Mszą Świętą.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama