Kardynałowie na wakacjach - dokąd jeżdżą?

Najbliżsi współpracownicy Ojca Świętego najchętniej spędzają swoje urlopy w górach – twierdzą watykaniści portalu vaticaninsider. W obliczu kryzysu kardynałowie dokładają starań, aby ich wakacje były proste i skromne.

Watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone do 11 sierpnia będzie w Les Combes di Introd, w domu salezjanów (sam też jest salezjaninem). To właśnie w Les Combes w przeszłości część swych wakacji spędzali Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. W planach najbliższego współpracownika Ojca Świętego są wyprawy w Alpy, ale także odwiedziny różnych miejscowości tego mówiącego po francusku regionu Włoch.

Wielu kardynałów łączy powrót w strony rodzinne z wyprawami w góry. Czyni tak między innymi dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Angelo Sodano, który spędza swe wakacje w Rocca di Mezzo, w Abruzji oraz emerytowany prefekt Kongregacji ds. Biskupów, kard. Giovanni Battista Re – w Valcamonica koło Brescii.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko udał się wraz z kard. Salvatore De Giorgi do klasztoru sióstr w Santa Marinella w pobliżu Rzymu, zaś liczący 88 lat kard. Achille Silvestrini, przez lata odpowiedzialny za relacje Stolicy Apostolskiej z poszczególnymi państwami część swych wakacji spędza w Toblach (wł. Dobbiaco) – w niemieckojęzycznym regionie Górnej Adygi towarzysząc młodzieży z kierowanej przez niego fundacji Villa Nazareth.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama