Pogotowie duchowe 24 h na dobę

Jest ich kilkunastu. Cały czas w gotowości. Zakonnicy, księża diecezjalni. Na swojej stronie informują: "Czujesz, że potrzebujesz duchowej pomocy – nie zwlekaj. Zadzwoń ! a szybko zawieziemy Cię do lekarza, którym jest Jezus Chrystus".

Kapłani zapewniają, że chcą być do dyspozycji potrzebujących   dni w tygodniu przez 24h na dobę. "Możesz dzwonić w każdej chwili, którą uznasz za stosowną. Porozmawiamy o tym co Cię trapi i jak tylko będziemy mogli podpowiemy co możesz zrobić".

Na stronie http://www.pogotowieduchowe.pl/ są zdjęcia kapłanów oraz podane dni i godziny, w których pełnią dyżur przy telefonie. Zielona lampka oznacza dostępność kapłana. Może zdarzyć się tak, że ktoś akurat będzie zajęty w danej chwili i nie odbierze telefonu. Co wtedy? "Napisz wtedy sms i spodziewaj się szybkiej odpowiedzi na Twoje wezwanie" zachęcają.

Inicjatywa powstała z przekonania, że święcenia kapłańskie to znak posługi dla ludzi "nie tylko w Kościele, nabożeństwie, ale zawsze tam gdzie jesteśmy, by głosić Chrystusa naszego Mistrza i Pana. Być jak On, który oddał swoje życie za nas, to wezwanie dla nas – abyśmy nasze życie oddali za owce nam powierzone"

Na stronie podane są również kontakty do poradni specjalistycznych związanych z sytuacjami kryzysowymi, uzależnieniami, przemocą, problemami wychowawczymi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama