Mesjasz ocala w Kalwarii Pacławskiej

Aktorzy, dziennikarze, publicyści i muzycy znajdą się wśród gości 25. Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM), które odbędzie się w dniach 22-28 lipca w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla (Podkarpackie). Spotkanie zainauguruje w niedzielę wieczorna msza święta.

Jak poinformował PAP rzecznik prowincji oo. franciszkanów o. Jan Maria Szewek tegoroczne FSM przebiegać będzie pod hasłem "Projekt Mesjasz - OCALENI". Punktem wyjścia natomiast będzie fragment ewangelii według św. Marka, w którym Chrystus ucisza burzę.

"We współczesnym świecie często doświadczamy niepokojów i czujemy się jak apostołowie na rozszalałych wodach Jeziora Galilejskiego. Doświadczamy wątpliwości związanych z wiarą, troski o przyszłość swoją i swoich najbliższych. Jako organizatorzy FSM pragniemy, aby młodzi ludzie na nowo odkryli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, by z większą świeżością odnaleźli swoje miejsce w gronie uczniów Chrystusa, by zostali ocaleni" - wyjaśnił dyrektor FSM o. Piotr Reizner.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych to impreza o charakterze religijnym, w czasie której odbywają się m.in. rozmowy w grupach, codzienne msze święte i nabożeństwa, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje, spowiedź, a także koncerty muzyczne.

Wśród znanych osób, które spotkają się z uczestnikami 25. FSM mają być aktorzy Anna Seniuk i Edward Linde Lubaszenko, kompozytor muzyki filmowej Michał Lorenc, muzyk Paweł Kukiz, publicysta Tomasz Terlikowski, polityk Marek Jurek. Do Kalwarii Pacławskiej przyjadą także duszpasterze, w tym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik z Przemyśla i prowincjał franciszkanów z Krakowa o. Jarosław Zachariasz.

Organizatorzy spodziewają się co najmniej tysiąca uczestników FSM, a według rzecznika prowincji oo. franciszkanów o. Jana Marii Szewka, ze względu na to, że jest to jubileuszowe spotkanie, do Kalwarii może przybyć znacznie więcej wiernych.

W ramach Spotkania dla młodych zagrają m.in.: Tomasz Kamiński, Darek Maleo Malejonek z Przyjaciółmi, Siewcy Lednicy, Fioretti z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów, La Pallotina. Wystąpi również kabaret mimów ze Szczebrzeszyna "Świerszczychrząszcz".

Na FSM panują warunki biwakowe; uczestnicy śpią zazwyczaj w namiotach. Organizatorzy zapewniają toalety, umywalnie i prysznice, a także cowieczorne ogniska. Na miejscu można skorzystać także z taniego wyżywienia w Domu Pielgrzyma.

Chętni do biwakowania powinni ze sobą przywieźć namiot, karimatę, śpiwór i inne przedmioty niezbędne w biwakowych warunkach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama