Film „Maryja z Nazaretu” pokazuje, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu osobiste wybory. Benedykt XVI wskazał na to po obejrzeniu międzynarodowej koprodukcji filmowej, której bohaterkami są trzy biblijne kobiety: Herodiada, Maria Magdalena i tytułowa Maryja z Nazaretu.
Projekcja odbyła się wczoraj wieczorem w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego.
Komentując film Papież wskazał, że przykład trzech kobiet uwidacznia nam, iż życie można budować na egoizmie, rzeczach materialnych, pozwalając kierować się złu, lub też na zaufaniu Bogu i pójściu za Nim. „Herodiada pozostaje zamknięta w sobie i swoim świecie, nie jest w stanie podnieść wzroku, by odczytać znaki Boga i poddaje się złu. Maria Magdalena ulega fascynacji łatwym życiem. Używa różnych metod, by osiągnąć swój cel, aż do chwili, kiedy jest osądzona i postawiona wobec swego życia. Spotkanie z Chrystusem otwiera jej serce i przemienia jej egzystencję. W centrum stoi Maryja z Nazaretu. W niej jest bogactwo życia, które było jej wielkim «Oto ja» powiedzianym Bogu od momentu Zwiastowania, aż po Krzyż” – podkreślił Ojciec Święty.
Film „Maryja z Nazaretu” był emitowany we włoskiej telewizji w dwóch odcinakach w Wielkim Tygodniu. Obejrzało go wówczas ponad 8 mln widzów. Reżyserem obrazu jest Giacomo Campiotti.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.