Prokuratura zajmie się prezydentem Bydgoszczy

Fundacja Pro-prawo do życia złożyła dziś zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z przedterminowym usunięciem przez bydgoskich urzędników wystawy "Wybierz życie".

Fundacja Pro-prawo do życia złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dwukrotnego rozboju, dwukrotnego zmuszania do określonego działania, zaniechania i znoszenia, dwukrotnego zawłaszczenia mienia, zniszczenia mienia oraz nadużycia władzy przez Prezydenta Bydgoszczy i Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Zobacz: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa

Fundacja kilkakrotnie zwracała się do władz Bydgoszczy o zaprzestanie łamania prawa, proponując ugodowe załatwienie sprawy w postaci możliwości przedłużenia ekspozycji o dni, w których zostało to uniemożliwione.

Dziś pełnomocnik Fundacji Pro-prawo do życia odebrał pocięte plakaty, ponownie nielegalnie zabrane z Rynku w Bydgoszczy przez funkcjonariuszy Zarządu Dróg Miejskich w Bydgoszczy w o godzinie 2 w nocy (według ich ustnej relacji) z 28/29 kwietnia.

Za większość wymienionych w zawiadomieniu przestępstw grozi kara kilku lat więzienia, za rozbój - nawet do 12 lat.

Czytaj również: Prezydent miasta jak cenzor oraz: Czy władze Bydgoszczy nie rozumieją umów?

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg