Bezdomni zamieszkali u biskupa

Trzy bezdomne rodziny imigrantów wprowadziły się do budynku, który udostępnił im ordynariusz francuskiej diecezji Saint-Brieuc w Bretanii, bp Denis Moutel.

Jest to element pomocy, jaką miejscowi katolicy świadczą osobom potrzebującym.

O swej decyzji bp Moutel poinformował podczas Mszy w Wielki Czwartek. Do domu, w którym dotychczas mieściły się biura wikariusza generalnego diecezji i wikariuszy biskupich, wprowadziły się rodziny pochodzące z Afryki i Kaukazu, od tygodnia niemające dachu nad głową, gdyż musiały opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania. Pozostaną tu na czas nieokreślony. Ordynariusz Saint-Brieuc odwiedził je w Wielki Piątek przed południem.

– Decyzja ta została podjęta w wyniku modlitwy biskupa i prac grupy refleksji złożonej z jego współpracowników – ujawnił wikariusz generalny diecezji, ks. Gérard Nicole. Konsultowani także byli katolicy świeccy zaangażowani w pomoc imigrantom.

W ogłoszonym komunikacie bp Moutel wyjaśnił, że jego gest wpisuje się w tradycję gościnności, znaną od dawna w Kościele. – Miłość Chrystusa przynagla nas do stania przy tych, za których oddał On swe życie – napisał hierarcha.

Również dom księży emerytów w Plédran udostępnił imigrantowi jedno ze swych jednopokojowych mieszkań. Z kolei lokalne Stowarzyszenie Pomocy Pracownikom-Imigrantom (ASTI) i Secours Catholique (francuski odpowiednik Caritas) zapewniły dach nad głową trzem rodzinom. Budynek na ten cel przekazały władze miasta Saint-Brieuc. Katolicy podejmują dalsze starania, by pozostałe rodziny znalazły tymczasowe schronienie w okolicy. Kilka rodzin udało się już umieścić w miejscowościach Binic i Saint-Jacut-de-la-Mer. A mieszkańcy parafii w Saint-Marie des Vallées od sześciu lat zrzucają się na utrzymanie mieszkania dla bezdomnej rodziny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEZDOMNI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg