Abp Michalik: Kościół na was liczy

Kościół na was liczy. Jan Paweł II, Benedykt XVI, wszyscy na was liczymy - mówił w sobotę do młodzieży w kościele św. Michała Archanioła w Łańcucie abp Józef Michalik

Abp Józef Michalik   Jakub Szymczuk /GN Abp Józef Michalik
Przewodniczący Episkopatu Polski przewodniczył tam nabożeństwu adoracji krzyża w czasie odbywającego się Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Hasło tegorocznego Spotkania to: „Radośni, bo Kościół naszym domem”.

Abp Michalik zachęcał do ciągłego i wytrwałego poszukiwania Jezusa oraz pokonywania swoich grzechów. Stwierdził też, że młodych stać na wiele dobrego.

Metropolita przemyski pochwalił polską młodzież, która najliczniej w całej Europie włączyła się w internetową akcję „Tak dla Benedykta”. Przez pierwsze dwa tygodnie wsparło ją ponad 14 tysięcy Polaków.Nabożeństwa zatytułowane „Dom naznaczony krzyżem” odbyły się w czterech kościołach. Oprócz metropolity przemyskiego przewodniczyli im biskupi: Adam Szal i Marian Rojek z Przemyśla oraz Edward Białogłowski z Rzeszowa.

WIĘCEJ:
Drugiego dnia Spotkania Młodych uczestnicy wzięli także udział w spotkaniach w grupach oraz programie z cyklu „Dumni z Ewangelii”.

Punktem kulminacyjnym Spotkania Młodych będzie dziś (1 kwietnia) Msza św. na Rynku. Poprzedzi ją obrzęd poświęcenia palm i procesja z palmami, która rozpocznie się o 11.00. W Eucharystii wezmą udział m.in. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP i metropolita przemyski oraz bp Marian Buczek, pochodzący z okolic Łańcuta ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.

Tegorocznym znakiem misji, który otrzyma każdy uczestnik Spotkania będzie brelok „Nie wstydzę się Jezusa”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg