Niedziela Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży od 1986. Błogosławiony Jan Paweł II zapoczątkował tę tradycję
Wielkie Światowe Dni Młodzieży odbywają się tradycyjnie co dwa, trzy lata w różnych miastach świata. Ostatnio był to Madryt. W tych latach, kiedy takich spotkań nie ma, Światowym Dniem Młodzieży jest Niedziela Palmowa. W tym dniu zarówno w Rzymie, jak i we wszystkich stolicach diecezji całego świata spotykają się młodzi ludzie. Przynoszą palmy i rozpoczynają przygotowanie do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W tym roku hasłem Światowego Dnia Młodzieży są słowa z listu do Filipian: "Zawsze radujcie się w Panu".
W Świętym Roku Jubileuszowym 1984-83 na Placu Świętego Piotra stanął drewniany krzyż. Po zakończeniu Rok Świętego Jan Paweł II przekazał go młodym. Od 1986 roku jest on znany jako krzyż Światowych Dni Młodzieży. Przejmują go młodzi ludzie z różnych krajów, które mają być gospodarzami ŚDM.
W tym roku młodzi z całego świata nie spotykają się w jednym mieście, ale w swoich diecezjach. Przynoszą palmy, by upamiętnić tę pierwszą Niedzielę Palmową, która miała miejsce dwa tysiące lat temu.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.