Karta przypomni, kim jesteś

Będzie miała format karty kredytowej i zostanie wydana w milionach egzemplarzy. Chodzi o „Kartę wiary” promowaną przez episkopat Anglii i Walii

Jest to inicjatywa mająca na celu przypominanie na co dzień wiernym, kim są. „Nosimy w kieszeni różne karty. Każda z nich zawiera jakąś cząstkę naszej tożsamości. Czemu jedna z nich nie miałaby przypominać wiernym ich katolickiej tożsamości i obowiązku świadectwa Ewangelii?” – uważa bp Kieran Conry z Brighton, cytowany przez Corriere della Sera.

Na awersie angielskiej „Karty wiary” ma widnieć cytat z bł. Johna Henry’ego Newmana o misji, do której wezwany jest każdy wierzący. Na odwrocie jej właściciel może podpisać katolickie zobowiązanie do dzielenia się radością z poznania Chrystusa, do modlitwy, regularnego przystępowania do sakramentów, miłości bliźniego, mądrego korzystania z otrzymanych talentów oraz do przebaczania. Karta zawiera też prośbę, by w razie konieczności wezwać do jej posiadacza księdza katolickiego. Jednak cała idea wykracza poza takie „sytuacje awaryjne”. Ma umocnić tożsamość katolików, którzy często kryją się ze swą wiarą w środowisku obojętnym, albo wręcz wrogim chrześcijaństwu i religii. Ma, niczym karta kredytowa czy bankowa, przypomnieć mu, co ma: wiarę.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama