Ponad sto mszy przy grobie Jana Pawła

Ponad 100 mszy odprawiono w tym roku przy grobie Jana Pawła II w Watykanie. Od czasu majowej beatyfikacji grób polskiego papieża znajduje się w bazylice świętego Piotra.

Ksiądz Piotr Studnicki z biura informacji dla polskich pielgrzymów, mieszczącego się przy kościele św. Stanisława w Rzymie, powiedział w sobotę PAP, że za pośrednictwem tego ośrodka zorganizowano w kończącym się roku 98 mszy dla ponad 5 tysięcy Polaków. Większość z nich odprawiono przy grobie Jana Pawła II - w pierwszej części roku w Grotach Watykańskich, a następnie, od maja, przed kaplicą świętego Sebastiana w bazylice, gdzie teraz jest pochowany.

Ponadto - jak zwrócił uwagę polski ksiądz - odbyło się wiele innych takich mszy, zorganizowanych na przykład dla grup z innych krajów.

Z kolei Watykan poinformował, że w 2011 roku w środowych audiencjach generalnych Benedykta XVI uczestniczyło łącznie 400 tysięcy wiernych z całego świata. To o prawie 100 tysięcy osób mniej niż w 2010 roku. W środowych audiencjach udział wzięły ponad 33 tysiące pielgrzymów z Polski.

Polacy stanowią około 8,5 proc. uczestników papieskich audiencji generalnych - zauważył ks. Studnicki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama