Papież Franciszek pobłogosławił w czwartek z balkonu Pałacu Miasta w Rio de Janeiro flagi olimpijskie, a wcześniej otrzymał klucze do miasta, które w 2016 roku będzie gościć letnią olimpiadę. Pozdrowił też sportowców.
Wręczenie kluczy do bram miasta, błogosławieństwo flagi Igrzysk Olimpijskich w 2016 r. i spotkanie z brazylijskimi sportowcami, wizyta w fawelach dzielnicy Manguinhos oraz święto powitania młodzieży na plaży Copacabana - złożą się na program czwartego dnia pielgrzymki papieża Franciszka z okazji 28. Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro.
Papież Franciszek zaapelował o modlitwę za ofiary środowej katastrofy kolejowej pod Santiago de Compostela w Hiszpanii i w intencji ich rodzin - poinformował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.
Odwiedzający Brazylię w ramach swej pierwszej pielgrzymki jako głowa Kościoła papież Franciszek wstrzymał cały towarzyszący mu konwój samochodów, aby pozdrowić i pocałować stojące przy drodze dzieci.
Prezent dla papieża od mieszkańców Comunidade de Varginha.
Legalizacja narkotyków nie doprowadzi do ograniczenia ich spożycia – oświadczył papież Franciszek podczas inauguracji pawilonu dla uzależnionej młodzieży w Szpitalu św. Franciszka z Asyżu w Rio de Janeiro.
Papież pojawił się na balkonie, zwanym trybuną Benedykta XVI, by pozdrowić uczestników Mszy, dla których nie było miejsca w bazylice.
– Chrześcijanin jest radosny, nigdy nie jest smutny – mówił Franciszek podczas Mszy św. sprawowanej w narodowym sanktuarium maryjnym Brazylii w Aparecidzie.
300 młodych Słowaków udało się z biskupem żylińskim Tomaszem Galisem na Światowe Dni Młodzieży. Dla tych, którzy nie pojechali do Rio de Janeiro, zorganizowano specjalnie spotkanie w Słowacji.
O ukazywanie i przekazywanie młodzieży wartości chrześcijańskich, budzących nadzieję i pozwalających budować jej życie na solidnym fundamencie, zaufanie Bogu i świadczenie radości spotkania z Chrystusem, zaapelował papież podczas Mszy św. sprawowanej w sanktuarium w Aparecidzie. Ojciec Święty zawierzył Matce Bożej dzieło przekazywania młodemu pokoleniu tych wartości, które uczyniłyby ich twórcami narodu i świata bardziej sprawiedliwego, braterskiego i solidarnego.