Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W środę rozpocznie się oczekiwane z wielkim zainteresowaniem konklawe, które wybierze następcę papieża Franciszka. To trzecie konklawe w ciągu ponad 20 lat. Poprzednie odbyły się w 2005 roku po śmierci Jana Pawła II i w 2013 roku po rezygnacji Benedykta XVI. W obecnym udział weźmie rekordowa liczba 133 elektorów.
Najprawdopodobniej już w czwartek poznamy imię nowego papieża - powiedział PAP ks. prof. Andrzej Kobyliński, kierownik Katedry Etyki UKSW w Warszawie. Wyjaśnił, że wynika to z wyraźnie zarysowanych trzech frakcji wewnątrz kolegium.
"Pewne jest tylko to, że "wybrany zostanie mężczyzna i katolik".
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
Dotychczas kardynałowie spotykali się raz dziennie.
Potrzebne będą dodatkowe pokoje.
Kiedy wchodzą na obrady i z nich wychodzą zawsze czekają na nich reporterzy.
Podczas mszy żałobnej za papieża Franciszka w bazylice Świętego Piotra w czwartek kardynał Victor Manuel Fernandez przypomniał papieskie apele o godność pracy i pracowników.
Papież kreuje, czyli mianuje kardynałów na konsystorzu, a media kreują papabili - faworytów konklawe. Przed rozpoczynającymi się 7 maja wyborami nowego papieża na łamach prasy i w telewizji prezentowane są sylwetki najpoważniejszych kandydatów. W niektórych mediach ich prezentacja odbywa się pod hasłem "papabile dnia".
Uczestnicy konklawe są całkowicie odcięci od świata - okna są zamknięte, a sygnały radiowe ekranowane; nie wolno mieć telefonów, komputerów ani żadnych innych urządzeń elektronicznych - wspominał Franciszek w swojej autobiografii. Papież jest jedyną osobą, która może zdradzić tajemnice konklawe.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Intencja modlitwy na czerwiec.