Godność człowieka, duszpasterstwo rodzin, relacje wiary i nauki oraz młodzież – to cztery wątki nauczania Jana Pawła II wymagające dziś mocniejszej popularyzacji w Kościele w Polsce. Opinię taką wyraził w komentarzu dla KAI ks. dr hab. Marek Słomka, dyrektor działającego na KUL Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II. W środę minie 20 lat od śmierci polskiego papieża.
Organizacja MaterCare od 30 lat służy matkom w potrzebie.
Z serca dziękuję wszystkim, którzy na wzór Zbawiciela, są dla bliźniego narzędziami uzdrowienia przez swoje słowo i swoją wiedzę, przez serdeczność i modlitwę. Słabość i choroba to doświadczenia, które łączą nas wszystkich; tym bardziej zatem jesteśmy braćmi w zbawieniu, które ofiarował nam Chrystus – wskazał Ojciec Święty w opublikowanym w niedzielne południe rozważaniu do modlitwy Anioł Pański.
„Dziękuję wszystkim, którzy na wzór Zbawiciela, są dla bliźniego narzędziami uzdrowienia przez swoje słowo i swoją wiedzę, przez serdeczność i modlitwę” – stwierdził Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Ojciec Święty zaapelował też o pokój na Ukrainie i w innych regionach świata ogarniętych wojną. Tekst jego przesłania opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
W Watykanie i Rzymie odbędą się uroczystości w związku z przypadającą w środę 20. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II. Uroczystą mszę odprawi w bazylice Św. Piotra watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. Koncert symfoniczny odbędzie się bazylice Matki Bożej Większej.
Bóg stał się człowiekiem, aby objawić światu, że nigdy nas nie opuszcza! – przypomniał Papież w krótkim przesłaniu do misjonarzy miłosierdzia, którzy przeżywają obecnie swój jubileusz. Franciszek napisał te słowa jeszcze w Klinice Gemelli. Przyznał, że osobiście chciałby się spotkać z misjonarzami miłosierdzia, aby wyrazić im swoją wdzięczność i zachętę.
Kiedy lekarze w Klinice Gemelli walczyli o życie Papieża, wierni na Placu św. Piotra gromadzili się co wieczór na modlitwie różańcowej przed wizerunkiem Maryi Matki Kościoła. Obraz ten zajmuje szczególne miejsce w pobożności maryjnej Wiecznego Miasta. To również on stał się wzorem dla mozaiki, którą Jan Paweł II umieścił nad placem św. Piotra w podziękowaniu za ocalenie po zamachu.
Spodziewane jest pisemne przesłanie Papieża Franciszka.
"Niebiański Ojciec nie wymaga od swoich dzieci, aby były zawsze gotowe i chętne do wypełniania Jego woli".
To wizyta, przygotowana m.in. w ramach podziękowania za wszystkie lata współpracy z Franciszkiem.