Brytyjski biograf papieża Austen Ivereigh nie wierzy, że Franciszek wkrótce zrezygnuje. „Postrzega on swoje wyzdrowienie jako znak, że Bóg wierzy, iż ma on jeszcze pracę do wykonania jako papież”, powiedział Ivereigh w wywiadzie dla portugalskiego portalu internetowego „Observador”. Rezygnacja nie jest jednak zasadniczo wykluczona, co sam Franciszek wielokrotnie podkreślał. Ivereigh zwrócił uwagę, że dla papieża Franciszka w tej decyzji najważniejsza jest wola Boża i dobro Kościoła.
Ojciec Święty przesłał telegram kondolencyjny do abpa Francisco Ozoria Acosty, metropolity Santo Domingo, po zawaleniu się dachu dyskoteki „Jet Set”, w wyniku którego zginęło ponad 180 osób, a wiele jest rannych i zaginionych.
Papież Franciszek, przechodzący rekonwalescencję po ciężkiej chorobie, spotkał się w środę w Watykanie z brytyjskim królem Karolem III i jego małżonką królową Kamilą - podało watykańskie biuro prasowe.
Spotkanie jest wielkim zaskoczeniem.
Papież skierował krótkie przesłanie do toskańskich pątników, którzy przybyli do Rzymu w jubileuszowej pielgrzymce. „W obliczu trudności, które widzimy w świecie i odczuwamy w naszych sercach, zachęcam was do wytrwałości w modlitwie, świadcząc każdego dnia o nadziei, która czyni nas solą ziemi” – napisał Ojciec Święty.
Będą służyć transportowi m.in. rannych w wyniku działań wojennych.
Czuł się osobiście zobowiązany do niesienia przesłania przekazanego siostrze Faustynie przez Jezusa.
Wczoraj przyjął sekretarza stanu, kardynała Parolina.
Sytuacja kliniczna Papieża Franciszka jest stabilna, z niewielką poprawą głosu i mobilności. Natlenienie pozostaje na wysokim poziomie. W nocy a także w razie potrzeby stosowane są kaniule nosowe. Badania nie wykazały żadnych szczególnych wskazań - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Od 17 dni Franciszek odbywa rekonwalescencję w Domu Świętej Marty. Osładzają mu ją jego ulubione lody.
Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Ireneusza Pękalskiego z pełnienia posługi biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej – poinformowała we wtorek, 8 kwietnia, w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.