„Zwłaszcza, gdy przeżywamy znużenie lub chwile kryzysu, Jezus Zmartwychwstały, pragnie powrócić, aby być z nami” – mówił papież Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Regina Coeli.
Jezus chce nas uczynić przejrzystymi i świetlistymi świadkami radości Ewangelii, prawdy, która nas wyzwala – stwierdził papież w rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli w Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia.
- Kto ma serce współbrzmiące z Bogiem, ten, widząc skruchę człowieka, niezależnie od tego, jak poważne są jego błędy, raduje się. Nie pozostaje obojętny na błędy, nie wskazuje palcem na zło, lecz cieszy się z dobra, bo dobro drugiego człowieka jest także moim dobrem! - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.
Papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”.
To ono sprawia, że widzimy rzeczy w inny sposób. Przyciąga nas, budzi, rozpala pragnienie i siłę do modlitwy, do spojrzenia w głąb siebie, do poświęcenia czasu innym – stwierdził Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.
Nie wolno nam zapadać w ten sen sumienia, który każe nam mówić: «przecież to nic poważnego, wszyscy tak czynią! - mówił Papież przed modlitwą Anioł Pański.
O zaprzestanie działań wojennych, modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie i utworzenie korytarzy humanitarnych dla uchodźców zaapelował papież Franciszek po południowej modlitwie Anioł Pański.
Możemy na zło odpowiadać dobrem, możemy miłować tych, którzy wyrządzają nam zło. Tak właśnie czynią chrześcijanie – przekonywał papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie. Wskazał, że pierwszym krokiem do tego, aby zło przemienić w dobro jest modlitwa za tych, którzy nas źle potraktowali.
W obliczu paradoksu Błogosławieństw uczeń godzi się, by narazić się na szwank, będąc świadomym, że to nie Bóg musi wejść w naszą logikę, lecz my w Jego. Franciszek na Anioł Pański.
Bóg chce wejść do naszego życia, takiego, jakim ono jest. Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.