Młodzi wołają o sprawiedliwe społeczeństwo

„Młodzi wołają o bardziej sprawiedliwe społeczeństwo, sami kładąc pod nie solidny fundament prawdy i solidarności” – te słowa znajdują się w przesłaniu sekretarza generalnego Caritas Internationalis do uczestników Światowych Dni Młodzieży w Madrycie

Ta największa kościelna organizacja charytatywna też bierze udział w tym wydarzeniu.

„Caritas was potrzebuje” – pisze Michel Roy do młodych, wskazując na ich ogromne zaangażowanie w działalność charytatywną. Jednocześnie podkreśla, że działania młodzieży mają na celu nie tylko niesienie pomocy potrzebującym, ale i przemianę świata. „Młodzi chcą stawić czoło takim wyzwaniom, jak brak perspektyw i bezrobocie, stymulują zmiany, dążąc do większej równości społecznej” – czytamy w przesłaniu sekretarza generalnego Caritas Internationalis. Wskazuje się tam ponadto, że rozpoczynające się właśnie święto młodzieży stanowi doskonałą okazję do wzmocnienia wiary i postawienia sobie ważnych pytań o to, jakiego świata chcemy. „To wy, młodzi – pisze Michel Roy – zadecydujecie w przyszłości o losie ofiar klęsk żywiołowych, trzęsień ziemi, migrantów uciekających przez morze oraz biednych i najsłabszych”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.