Z przekazanych informacji wynika, że papież nie przyjął ostatnio żadnych wizyt.
O dalszej lekkiej poprawie stanu zdrowia papieża Franciszka, przechodzącego rekonwalescencję po ciężkim zapaleniu płuc, poinformowano w piątek w Watykanie. Jak zasugerowano, być może w niedzielę modlitwa Anioł Pański będzie miała inny przebieg niż w tych tygodniach, co oznacza, że papież mógłby pozdrowić wiernych.
Watykańskie biuro prasowe przekazało dziennikarzom, że informacje na temat modlitwy Anioł Pański zostaną podane w sobotę. Dotychczas we wszystkie niedziele od początku hospitalizacji 14 lutego, a następnie rekonwalescencji w Watykanie rozpoczętej 23 marca, publikowany był tekst papieskich rozważań. Franciszek pokazał się na minutę tylko raz tuż przed opuszczeniem Polikliniki Gemelli.
Gdyby papież pozdrowił wiernych w niedzielę, miałoby to szczególnie symboliczne znaczenie, bo tego dnia odprawiona zostanie w Watykanie msza dla uczestników Jubileuszu Chorych i Służby Zdrowia z okazji Roku Świętego.
Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło, że odnotowano dalszą lekką poprawę stanu Franciszka, zarówno oddechowego, jak i motorycznego, a także jeśli chodzi o mowę. Franciszek ma trudności z mówieniem w następstwie długotrwałej tlenoterapii wysokoprzepływowej.
Nowe badania krwi wykazały lekką poprawę wskaźników infekcji - podkreślono. Papież kontynuuje terapię farmakologiczną, motoryczną oraz oddechową i jest w dobrym nastroju. Dalej redukowana jest tlenoterapia.
Franciszek kontynuuje pracę - podało biuro prasowe. Jak zaznaczyło, w środę papież śledził na ekranie mszę w bazylice Świętego Piotra odprawioną w 20. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kardynała Pietro Parolina.
Z przekazanych informacji wynika, że papież nie przyjął ostatnio żadnych wizyt. Po raz kolejny wyjaśniono, że jest za wcześnie na to, by mówić o szczegółach przebiegu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.
Przed południem podczas mszy w bazylice Świętego Piotra dla uczestników narodowej pielgrzymki ze Słowacji odczytane zostało przesłanie papieża. Napisał on między innymi: "Bardzo chciałbym być pośród was, by podzielać z wami ten moment wiary i komunii, ale dalej przechodzę rekonwalescencję i łączę się z wami poprzez modlitwę i z moimi serdecznymi uczuciami".
Z Watykanu Sylwia Wysocka
Czuł się osobiście zobowiązany do niesienia przesłania przekazanego siostrze Faustynie przez Jezusa.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.
Wśród tematów rozmowy wymieniono wojnę na Ukrainie i inicjatywy mające na celu jej zakończenie.