Watykan: Rekordowa podróż papieża Franciszka do czterech krajów

Jej program Watykan ogłosił w piątek.

Ponad 32 tys. kilometrów, siedem przelotów samolotem, trwających ok. 30 godzin - to liczby rekordowej pod względem długości i odległości podróży papieża Franciszka do Indonezji, Papui- Nowej Gwinei, Timoru Wschodniego i Singapuru w dniach od 2 do 13 września. Jej program Watykan ogłosił w piątek.

Pierwszym etapem podróży 87-letniego papieża będzie stolica Indonezji, Dżakarta, dokąd przybędzie po 13-godzinnym locie 3 września.

Następnego dnia odbędzie się oficjalna ceremonia powitania Franciszka przed Pałacem Prezydenckim. Papież spotka się tam z przedstawicielami władz oraz społeczeństwa Indonezji, a później w miejscowej katedrze z duchowieństwem. 5 września weźmie udział w spotkaniu międzyreligijnym, odwiedzi ośrodek dobroczynny i odprawi mszę na stadionie Gelora Bung Karno.

6 września Franciszek uda się do Papui-Nowej Gwinei. Przyleci do stolicy kraju, Port Moresby, gdzie spędzi także kolejny dzień. 8 września poleci do Vanimo - miasta w Papui-Nowej Gwinei, blisko granicy z Indonezją. Odprawi tam mszę i spotka się z misjonarzami.

9 września Franciszek rozpocznie dwudniową wizytę w stolicy Timoru Wschodniego, Dili. Spotka się z młodzieżą, z duchowieństwem i odprawi mszę.

11 września papież przybędzie do Singapuru. Następnego dnia spotka się z władzami i odprawi mszę w klubie sportowym.

Do Rzymu Franciszek wróci 13 września.

Sylwia Wysocka

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg