Rzym: Surowe kary dla hotelarzy

Sześć rzymskich hoteli i pensjonatów zamkniętych, licencje zawieszone 22 innym, kary w wysokości 300 tysięcy euro - to rezultat kontroli przeprowadzonych w związku z sygnałami o drastycznym podniesieniu cen przed beatyfikacją Jana Pawła II.

Policja w Wiecznym Mieście poinformowała w czwartek, że skrupulatne kontrole ujawniły działalność nielegalnych hoteli, nie mających żadnych koncesji i oferujących fatalne warunki gościom.

Szczególnie uważnie przyjrzano się działalności tanich hotelików w rejonie dworca kolejowego Termini i w pobliżu Watykanu, a także struktur typu bed & breakfast. Przedmiotem kontroli policyjnych inspektorów były także oferty, zamieszczane w internecie.

22 placówkom zawieszono licencje za różnego rodzaju nieprawidłowości i nieuzasadnione podniesienie cen na okres od pięciu do 30 dni. Sześć hoteli zostało zamkniętych; w niektórych z nich właściciele dopuścili się łamania obowiązujących przepisów. Były nawet przypadki, że w pokojach o powierzchni 15 metrów kwadratowych ustawiali osiem łóżek.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama