Zatybrzańską Aptekę św. Cecylii oraz Salę Ceramiki. Wydarzenie poprzedził długi proces studiów, restauracji i aranżowania nowych wnętrz.
Zatybrzańska Apteka św. Cecylii jest unikalna w swoim rodzaju. Zawiera integralny zestaw aptekarski używany od początku XVII w. aż do 1936 r. Wówczas przeniesiono bowiem cenną kolekcję do Watykanu na polecenie samego papieża. Dzięki temu przetrwał nienaruszony aż do dziś. Zestaw aptekarski składa się z majolikowych waz na wodę i syropy. Wazy zdobi emalia o odcieniu kobaltowego błękitu na białym lub też popielatawo-niebieskim tle. Powierzchnia każdego naczynia jest ozdobiona powtarzającym się motywem dwudzielnego liścia winorośli i zawiera nazwę przechowywanego leku. Na niektórych naczyniach znajduje się emblemat przedstawiający św. Cecylię lub Zbawiciela, a także elementy figuratywne, takie jak duże maski, twarze, anioły, winorośl lub kwiaty.
Natomiast Sala Ceramiki zawiera watykańską kolekcję od czasów średniowiecznych aż po czasy współczesne. Wśród najważniejszych dzieł na wystawie znajdują się 34 cenne renesansowe dzieła z kolekcji Carpegna, średniowieczna zastawa stołowa z ceramiki szlachetnej, niezwykle rzadkie przykłady cegieł podłogowych z archaicznej majoliki oraz seria płytek podłogowych, które były częścią podłogi loggii watykańskich.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.