Papież Franciszek weźmie udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w Koloseum. Poinformowało o tym watykańskie biuro prasowe publikując program papieskich celebracji na kwiecień i maj. Obchody Wielkiego Tygodnia odbędą się w Bazylice św. Piotra, zaś 15 maja Ojciec Święty będzie przewodniczył kanonizacji nowych świętych, m.in. Karola de Foucauld.
Ostatnia Droga Krzyżowa w Koloseum odbyła się w 2019 r. Przez dwa lata była ona sprawowana na Placu św. Piotra. Według programu papieskich celebracji na kwiecień i maj, 2-3 kwietnia odbędzie się pielgrzymka Ojca Świętego na Maltę.
Obchody Wielkiego Tygodnia Papież będzie celebrował w Bazylice św. Piotra. Liturgia Niedzieli Palmowej rozpocznie się o godz. 10:00, natomiast Nabożeństwo Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 17:00. Droga Krzyżowa rozpocznie się w Koloseum o 21:15. Papież będzie także przewodniczył Wigilii Paschalnej (19:30) oraz Mszy Zmartwychwstania Pańskiego (10:00), po której w południe udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi. Franciszek będzie także przewodniczył Mszy w Święto Miłosierdzia Bożego.
15 maja pod przewodnictwem Ojca Świętego odbędzie się w Bazylice św. Piotra kanonizacja błogosławionych: Karola de Foucauld, Tytusa Brandsmy, Ludwika Marii Palazzolo, Justyna Marii Russolillo, Marii Rivier, Marii od Jezusa (Santocanale), Łazarza Devasahayama, Cezarego de Bus, Marii Franciszki od Jezusa i Marii Dominiki Mantovani.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.