Papież skierował krótkie wideoprzesłanie do amerykańskiej opiekunki migrantów s. Normy Pimentel. Należy ona do zgromadzenia misjonarek Jezusa i jest dyrektorem wykonawczym Caritas w Rio Grande Valley, na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Prowadzi tam ośrodek, który udziela schronienia migrantom, zapewnia im ciepły posiłek, oferuje pomoc lekarską i prawną, a także pomaga w łączeniu rodzin.
S. Norma, zwana w Stanach Zjednoczonych aniołem migrantów, napisała do Franciszka list, w którym opowiada o swej działalności. Papież postanowił osobiście podziękować jej za korespondencję, a przede wszystkim za to, co robi na rzecz migrantów. Dlatego nagrał dla niej krótkie wideoprzesłanie.
- Dziękuję siostrze za to co robi wraz ze swoim zespołem dla migrantów, którzy przybywają w poszukiwaniu lepszego życia, aby się rozwijać, by uciec przed prawdziwym piekłem społecznym - powiedział Franciszek. - Dziękuję, że ich przyjmujecie i dajecie im schronienie. Migrantów należy przyjmować, to znaczy należy ich chronić, towarzyszyć im i integrować. A zatem cztery rzeczy: przyjmować, chronić, towarzyszyć i integrować. Dziękuję za to, co robicie z tymi wszystkimi migrantami, którzy przychodzą prosić o pomoc, aby żyć z większą godnością. Ja towarzyszę wam z tego miejsca, modlę się za was i za wszystkich, którzy pomagają wam w tej pracy.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.