Papież zapowiada Międzynarodowy Dzień Ludzkiego Braterstwa

Papież przypomniał, że jutro będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Ludzkiego Braterstwa, ustanowiony przez niedawną rezolucję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Inicjatywa była również inspirowana spotkaniem z 4 lutego 2019 r. w Abu Zabi, kiedy to wraz z Wielkim Imamem Al-Azhar, Ahmadem Al-Tayyebem, Ojciec Święty podpisał „Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”.

Ojciec Święty wyraził radość, że narody całego świata włączają się w te obchody, których celem jest krzewienie dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.

Papież – rozwijamy dialog pomiędzy religiami

„Dlatego jutro po południu wezmę udział w wirtualnym spotkaniu z wielkim imamem Al-Azhar, sekretarzem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterresem i innymi osobistościami. Wspomniana rezolucja ONZ uznaje «wkład, jaki dialog między wszystkimi grupami religijnymi może wnieść w poprawę świadomości i zrozumienia wspólnych wartości podzielanych przez całą ludzkość». Módlmy się o to dzisiaj i niech to będzie przedmiotem naszego zaangażowania każdego dnia roku.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama