Zaniepokojeni skutkami kryzysu

Papież Benedykt XVI i hiszpański wicepremier Alfredo Perez Rubalcaba, analizując kryzysową sytuację gospodarczą w Hiszpanii, wyrazili wspólne zaniepokojenie jej skutkami dla najuboższych warstw ludności.

Gabinet wicepremiera, na który powołuje się agencja EFE, informując w sobotę o przebiegu krótkiej audiencji, jakiej papież udzielił Perezowi Rubalcabie, wymienia te skutki jako główny temat rozmowy.

Benedykt XVI spotkał się z hiszpańskim wicepremierem po lądowaniu na lotnisku w Santiago de Compostela.

Perez Rubalcaba zapewnił papieża o gotowości hiszpańskiego rządu do "pełnej współpracy" przy organizowaniu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Madrycie z udziałem papieża w sierpniu 2011 roku.

W spotkaniu, które - jak pisze EFE - odbyło się w serdecznej atmosferze, uczestniczył także watykański sekretarz stanu, kardynał Tarcisio Bertone.

Wywołane kryzysem bezrobocie w Hiszpanii przekroczyło jesienią tego roku 21 proc.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.