„Moim podstawowym zadaniem było niesienie etycznej odpowiedzi, w oparciu o nauczanie społeczne Kościoła na nowe wyzwania związane z polityką, ekonomią technologiami oraz środkami komunikowania społecznego”.
W tych słowach swoją dotychczasową posługę skomentował abp Silvano Maria Tomasi, który wraz z innymi dwunastoma hierarchami zostanie wkrótce włączony do kolegium kardynalskiego. Przyszły purpurat był w przeszłości nuncjuszem apostolskim oraz stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie, szczególnie przy Światowej Organizacji Handlu oraz Światowej Organizacji ds. Migracji.
Abp Tomasi przyjął święcenia kapłańskie w 1965 roku w zgromadzeniu Świętego Karola Boromeusza, czyli Skalabrynianów, które pełni szczególnie posługę wśród migrantów. Jest jednym z założycieli Centrum Studiów nad Migracjami w Nowym Jorku i przez wiele lat spędzonych w Stanach Zjednoczonych był dyrektorem Biura Duszpasterstwa Migrantów przy tamtejszej Konferencji episkopatu.
Służbę dyplomatyczną rozpoczął w 1996 roku, kiedy został mianowany nuncjuszem apostolskim w Etiopii i Erytrei oraz stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy Unii Afrykańskiej z siedzibą w Addis Abebie. W 2003 roku objął funkcję stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej w siedzibie ONZ w Genewie. Zajmował się głównie tematem wolności religijnej, rozbrojenia nuklearnego oraz prawami migrantów.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.