Papież w intencji obrony życia

27 listopada podczas liturgii rozpoczynającej Adwent – czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa – Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie modlitewne czuwanie w Bazylice św. Piotra na Watykanie w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Papież wzywa cały Kościół do przyłączenia się do tej modlitwy.

Na polecenie Ojca Świętego do wszystkich biskupów i diecezji Kościoła katolickiego jest rozsyłany list z prośbą o podjęcie tej modlitwy i zorganizowanie podobnego czuwania modlitewnego u progu Adwentu we wszystkich kościołach lokalnych. List ten jest sygnowany przez kard. Antonio Cañizares Llovera, przewodniczącego Papieskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz przez kard. Ennio Antonelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Sytuacja

Zagrożenie atakiem cywilizacji śmierci staje się coraz poważniejsze. Szacuje się, że w ciągu ostatnich 40. lat liczba dzieci zabitych w łonach matek przekroczyła 2 miliardy. Nie obejmuje ona jednak coraz częściej stosowanych środków wczesnoporonnych, embrionów „wytwarzanych” in vitro, zamrażanych, używanych do eksperymentów medycznych czy „na części zamienne”. Pomimo stale podejmowanych wysiłków przez liczne środowiska obrońców życia ginie coraz więcej istot ludzkich u początków swojego życia. Coraz bardziej staje się popularna propaganda eutanazji. Coraz więcej ludzi, również młodych, popełnia samobójstwo.

V światowy kongres modlitwy w obronie życia

Obrońcy życia wiedzą, ze sami nie zdołają wygrać wielkiej globalnej batalii o życie. Potrzebna jest wielka, wspólna modlitwa w intencji ochrony ludzkiego życia. W dniach 5 - 10 października odbył się w Rzymie V Światowy Kongres Modlitwy w Obronie Życia. Uczestniczyło w nim kilkuset przedstawicieli z 54 państw z całego świata. Znakomici specjaliści, w tym liczni katoliccy ginekolodzy, podczas swoich wykładów omawiali bieżące zagrożenia. Spotkaniu towarzyszyła wspólna modlitwa, która odbywała się zarówno w sali konferencyjnej, miejscowym kościele, jak i podczas Mszy św. w Bazylice Św. Piotra, w krypcie przy grobie Jana Pawła II, na placu podczas środowej audiencji z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Głównym organizatorem tego modlitewnego kongresu było Human Life International.

Podczas Mszy św. rozpoczynającej kongres kard. E. Antonelli zaprosił wszystkich obecnych do przyłączenia się do wspólnej modlitwy pro-life w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI na rozpoczęcie Adwentu, co spotkało się z radosnym aplauzem.

Konferencja Biskupów Amerykańskich (USCCB) już odpowiedziała na to wezwanie. Jak podaje Catholic News Agency PATRZ TUTAJ amerykańscy biskupi postanowili, że 27 listopada we wszystkich parafiach w USA odbędzie się modlitwa w intencji każdego poczynającego się życia w łączności z Ojcem Świętym. Biskupi amerykańscy wezwali także wszystkich katolików, aby niezależnie od tego czy pozostaną w swoich domach, będą w podróży czy na wakacjach podjęli tę modlitwę 27 listopada w łączności z papieżem i całą wspólnotą Kościoła.

Spodziewamy się podobnej mobilizacji Kościoła na całym świecie. Zróbmy wszystko, co możliwe, aby nasze parafie, wspólnoty, grupy modlitewne i rodziny przyłączyły się do tej powszechnej modlitwy w łączności z Ojcem Świętym. Osobista modlitwa w intencji obrony poczętego życia w jedności Kościoła jest naszym obowiązkiem i budzi wielką nadzieję, że z Bożą pomocą zwycięży cywilizacja życia i miłości.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg