Ewangelizacja kultury w "dyktaturze relatywizmu"

Ewangelizacja kultury nabiera coraz większego znaczenia w naszych czasach, gdy „dyktatura relatywizmu” usiłuje przesłonić niezmienną prawdę o naturze człowieka, jego przeznaczeniu i jego ostatecznym dobru.

Mówił dziś (16 września) o tym Benedykt XVI w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. odprawionej w parku Bellahouston w Glasgow.
Papież ubolewał, że „niektórzy próbują dzisiaj wykluczyć wiarę religijną z życia publicznego, sprywatyzować ją, a nawet przedstawiać ją jako zagrożenie dla równości i wolności”.

TŁUMACZENIE:
„A jednak religia jest w rzeczywistości gwarantem prawdziwej wolności i szacunku, prowadząc nas do dostrzegania w każdej osobie brata lub siostry. Z tego powodu wzywam szczególnie was, świeccy, abyście zgodnie ze swym powołaniem otrzymanym na chrzcie i posłannictwem, nie tylko byli przykładami wiary w życiu publicznym, ale także abyście przyczyniali się do wspierania mądrości i wizji wiary na forum publicznym.”

Benedykt XVI zwrócił się także do młodzieży. - Każdy dzień stawia przed wami wiele pokus - narkotyki, pieniądze, seks, pornografia, alkohol - o których świat mówi wam, że przyniosą wam szczęście, tymczasem są one niszczycielskie i powodują podziały.

TŁUMACZENIE:
„Jest tylko jedna rzecz, która przetrwa: miłość Jezusa Chrystusa osobiście do każdego z was. Szukajcie Go, poznawajcie Go i miłujcie Go a On wyzwoli was z niewoli błyskotliwej, lecz powierzchownej egzystencji, często proponowanej przez dzisiejsze społeczeństwo. Odrzućcie to, co bezwartościowe i uczcie się swej własnej godności jako dzieci Boże.”

Biskupów Benedykt XVI wezwał do troski o kapłanów i diakonów. Natomiast zwracając się do kapłanów Szkocji papież zaapelował, by głosili Ewangelię czystym sercem i jasnym umysłem. - Poświęcajcie się samemu Bogu a staniecie się dla młodych ludzi jaśniejącymi przykładami świętego, prostego i radosnego życia: oni ze swej strony z pewnością zapragną przyłączyć się do was w waszej, pełnej gotowości służbie ludowi Bożemu - prosił papież.

Swoją homilię zakończył po szkocku słowami: „Pokój Boży i błogosławieństwo dla was wszystkich; niech Bóg was otoczy i niech Bóg błogosławi naród Szkocji!”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama