Ojciec Święty zachęca w maju do odmawiania w domach Różańca

W liście specjalnym Franciszek proponuje teksty dwóch modlitw do Matki Bożej.

Papież pisze w specjalnym liście: „Postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania w domu Różańca. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości”.

„Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota – dodaje Franciszek – i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować”.

Franciszek ponadto zaproponował teksty dwóch modlitw do Matki Bożej. Zapewnił, że sam będzie je odmawiał w maju, w duchowej łączności z wiernymi.

Publikujemy treść listu specjalnego papieża Franciszka:


LIST OJCA ŚWIĘTEGO
do wszystkich wiernych na maj 2020 r.

Drodzy bracia i siostry,
Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie Różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii.

Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania Różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota; i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować.

Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich.

Drodzy bracia i siostry, wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę. Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie. Dziękuję wam z serca i wam błogosławię.

Rzym, u świętego Jana na Lateranie, 25 kwietnia 2020 r.
Święto św. Marka Ewangelisty

Na kolejnej stronie publikujemy modlitwy podarowane przez Franciszka

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama