Hiszpański jezuita prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii

Ojciec Święty mianował nowego prefekta watykańskiego Sekretariatu ds. Ekonomii. Został nim hiszpański jezuita ks. Juan Antonio Guerrero Alvez.

Poprzednim prefektem tego kluczowego dla reformy watykańskich finansów urzędu, był kard. George Pell. Przed dwoma laty powrócił do Australii, aby móc oczyścić się ze stawianych mu tam zarzutów. W grudniu ubiegłego roku został skazany na 6 lat więzienia za molestowanie nieletnich chórzystów. Wyrok nie jest prawomocny.

Nowy prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii ma 60 lat. Już jako jezuita studiował nie tylko filozofię i teologię, ale również ekonomię na Autonomicznym Uniwersytecie w Madrycie. Wykładał filozofię społeczną i polityczną, był mistrzem nowicjatu i prowincjałem jezuitów w Kastylii. Przez dwa lata pracował w Mozambiku. Od 2017 r. jest delegatem generała jezuitów do spraw międzynarodowych domów zakonu w Rzymie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.