Papież w Mozambiku: dzień drugi

Wczorajszy dzień to główne spotkania papieskie w stolicy Mozambiku, Maputo. Poza oficjalnymi odbyło się także kilka małych spotkań, nie mniej ważnych. Dziś po porannej wizycie w szpitalu i odprawieniu Mszy św. na Estádio do Zimpeto papież opuści Mozambik.

Wizyta u prezydenta w pałacu Ponta Vermelha, spotkania: z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego, korpusem dyplomatycznym, z młodzieżą różnych wyznań i religii w pawilonie Maxaquene, z biskupami, kapłanami, zakonnikami i zakonnicami, seminarzystami, katechistami i animatorami w stołecznej katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i prywatna wizyta w Domu „Mateusz 25” - złożyły się na drugi dzień wizyty apostolskiej papieża Franciszka w stolicy Mozambiku, Maputo. Hasłem trzydniowej pielgrzymki są słowa: "Nadzieja, pokój i pojednanie". W ramach swojej 31. podróży zagranicznej Ojciec Święty odwiedzi jeszcze Madagaskar w dniach 7-8 września i Mauritius - 9 września.

Poranek w nuncjaturze

Rano w nuncjaturze apostolskiej Franciszek odprawił Mszę św. w intencji zmarłego wczoraj francuskiego kard. Rogera Etchegaraya, emerytowanego wicedziekana Kolegium Kardynalskiego. Ponadto papież wspomniał także kolumbijskiego kardynała Jesúsa Pimiento Rodrígueza, który zmarł we wtorek w wieku 100 lat i był najstarszym purpuratem na świecie.

Po Mszy św. Ojciec Święty spotkał się z grupą osób odpowiedzialnych oraz uczestników programu Fundacji Scholas Occurrentes z różnych miast Mozambiku. Podczas spotkania przedstawiono papieżowi działania Fundacji w tym kraju, szczególnie w dziedzinie sportu i edukacji. W krótkim pozdrowieniu Franciszek opowiedział o pewnych wydarzeniach ze swojego dzieciństwa w Buenos Aires, kiedy grał w piłkę nożną zrobioną ze szmat na podwórku w pobliżu swojego domu, i podkreślił, że zawsze należy łączyć pracę i zabawę. Scholas Occurrentes to światowa sieć szkół pod patronatem Kościoła katolickiego, utworzona w celu wspierania więzi między wszystkimi szkołami na świecie. Stawia sobie za zadanie dzielenie się projektami na rzecz edukacji bez wykluczeń.

Pełne teksty papieskich wystąpień:

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama