Święty Paweł i misyjne powołanie Kościoła

Po południu 28 czerwca, Benedykt XVI odprawił pierwsze nieszpory z okazji uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła w kościele świętego Pawła za Murami

W celebracji wziął udział delegat Ekumenicznego Patriarchatu, co jest tradycją od czasu Bartłomieja I. Papież z kolei wysłał delegata na obchody święta Świętego Andrzeja, patrona Konstantynopola.

W swojej homilii Benedykt XVI skupił się na misyjnym powołaniu Kościoła, świetnie reprezentowanym przez świętego Pawła, Apostoła Narodów. Papież następnie przywołał to, co Paweł VI mówił o ewangelizacji współczesnego świata, cytując adhortację apostolską „Evangelii Nuntiandi” i dokument „Ad Gentes”. Następnie zaakcentował misyjne zaangażowanie Jana Pawła II i jego naciski na pilną potrzebę nowej ewangelizacji.

„Zajmując się tym dziedzictwem na początku mojego Piotrowego posługiwania, podkreślałem, że Kościół jest młody, otwarty na przyszłość. Powtarzam to także dzisiaj przy grobie świętego Pawła. Kościół jest ogromną siłą na rzecz odnowy świata, nie Jego własną siłą, ale przez moc Ewangelii, poprzez którą tchnie Duch Święty, Bóg Stwórca i Odkupiciel” – dodał papież.

vatican Pope: In St. Paul We Discover the Missionary Vocation of the Church

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama