Papież o tęczy niedoskonałości, harmonii której pragnie Bóg

Dla was wspólny śpiew to pocieszenie, wsparcie, które wspiera w kroczeniu do przodu i w znoszeniu ciężaru choroby, która na pewno daje o sobie znać. Tymi słowami Papież zwrócił się do członków chóru „Tęcza”, który tworzą osoby chore na Alzheimera.

Ojciec Święty przyjął ich w salonie przy Auli Pawła VI przed audiencją ogólną.

Franciszek podkreślił, że jest przekonany, iż ukazywanie we wspólnocie naszej słabości i wzajemne akceptowanie jej jest najpiękniejszym śpiewem, harmonią, której pragnie Bóg, „tęczą” nie doskonałości, ale niedoskonałości. Papież podziękował także dyrygentowi chóru za jego ciepło i serdeczność.

“Być może ktoś ze starszych utracił pamięć, ale oni są symbolem pamięci narodu, są korzeniami swojej ojczyzny, ludzkości – powiedział Ojciec Święty. - Są korzeniami i młodzi powinni przychodzić do nich, aby karmić się sokiem korzeni, by móc rozwijać cywilizację.”

Po audiencji generalnej papież odniósł się także do ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju.

Sport jest uniwersalnym językiem, który obejmuje wszystkie narody i pomaga przezwyciężyć konflikty i podziały - mówił papież. Dodał też, że sport jest także szkołą, w której kształtują się cnoty potrzebne do ludzkiego i społecznego rozwoju ludzi i wspólnot. Życzył wszystkim, aby podejmowali wyzwania, zarówno te życiowe, jak i sportowe.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.