Papież przyjął prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej

Rozmawiano o pokoju, relacjach dyplomatycznych oraz otwarciu szpitala pediatrycznego w Bangi.

Jak podaje watykańskie biuro prasowe wskazano także na wkład Kościoła katolickiego w sektor edukacyjny i medyczny tego kraju. W szczególny sposób podkreślono zaangażowanie Kościoła w powstanie szpitala dziecięcego, za co prezydent Faustin Archange Touadéra wyraził Papieżowi szczególną wdzięczność.

W czasie audiencji nie zabrakło również tematów odnoszących się do aktualnej sytuacji w tym afrykańskim kraju, szczególnie gdy chodzi o podpisane niedawno porozumienie pokojowe przez różne strony tamtejszej sceny politycznej. Podkreślono także potrzebę ciągłego umacniania pokoju i pojednania narodowego, aby położyć kres wszelkiej przemocy i umożliwić uchodźcom powrót do kraju.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFRYKA, PAPIEŻ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.