Franciszek 3 marca odwiedzi kolejną rzymską parafię

Papież dotknie naszej niełatwej codzienności i pokaże nam, że choć mieszkamy na peryferiach nie powinniśmy się czuć gorsi i odizolowani – wskazuje na to ks. Luciano Cacciamani. Jest on proboszczem parafii św. Kryspina z Viterbo, którą w najbliższą niedzielę odwiedzi Ojciec Święty.

Papież spędzi w parafii całe popołudnie. Spotka się z dziećmi i młodzieżą, na której pytania będzie odpowiadał. Przewidziano też spotkania z rodzicami dzieci mających przyjąć chrzest, bezdomnymi, których wspiera parafialna Caritas, a także chorymi i niepełnosprawnymi. Franciszek wyspowiada kilka osób i będzie przewodniczył Mszy dla wspólnoty parafialnej.

„Liczymy, że papieskie odwiedziny scalą nas bardziej, jako wspólnotę i umocnią naszą wiarę” – podkreśla proboszcz. Stąd przygotowaniom towarzyszy adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Papieża i zgłębianie jego nauczania.

Będzie to 19 parafia odwiedzona przez Franciszka od początku pontyfikatu. Jan Paweł II odwiedził tę parafię w 1993 roku. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.