Papież odleciał do Portugalii

Benedykt XVI wyruszył we wtorek rano w podróż do Portugalii. Na trasie czterodniowej papieskiej pielgrzymki będzie Lizbona, sanktuarium maryjne w Fatimie oraz Porto. Samolot z Benedyktem XVI spodziewany jest w stolicy kraju około południa.

"Razem podążamy ku nadziei" - to hasło pielgrzymki. Odbywa się ona z okazji 10. rocznicy beatyfikacji dwojga pastuszków z Fatimy, świadków objawień maryjnych.

Po ceremonii powitania na lizbońskim lotnisku Benedykt XVI złoży wizytę w klasztorze hieronimitów, a następnie spotka się z prezydentem Portugalii Anibalem Cavaco Silvą. O godzinie 18.15 (19.15 czasu polskiego) na Placu Terreiro do Pao odprawi mszę świętą.

W drugim dniu pobytu, w środę papież spotka się m.in. z przedstawicielami świata kultury, na czele z reżyserem filmowym Manoelem de Oliveirą, który w tym roku skończy 102 lata.

Następnie Benedykt XVI odleci do Fatimy, gdzie znajduje się słynne sanktuarium maryjne, zbudowane w miejscu, gdzie w 1917 roku doszło do objawień. Wieczorem odprawi tam nieszpory i odmówi różaniec.

W czwartek 13 maja, w uroczystość Matki Bożej Fatimskiej papież przewodniczyć będzie mszy przed sanktuarium, dokładnie 10 lat po mszy, podczas której Jan Paweł II beatyfikował dwoje dzieci, świadków objawień - Franciszka i Hiacyntę. Na papieskiej mszy spodziewanych jest co najmniej pół miliona wiernych.

14 maja Benedykt XVI uda się do Porto, gdzie odprawi mszę. Wieczorem tego dnia powróci do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg