Papież: bądźcie miłosiernymi, wrażliwymi szafarzami

Franciszek spotkał się z pasjonistami.

Siła i prostota waszego przesłania, którym jest miłość Boga objawiona na krzyżu, mogą nadal przemawiać do współczesnego społeczeństwa, aby nie pokładało ufności w słowach, ale pozwoliło przekonać się konkretnym czynom. Dla wielu młodych, którzy poszukują Boga, męka Jezusa może być źródłem nadziei i siły ukazując, że każdy człowiek jest bezgranicznie kochany – to słowa Papieża Franciszka skierowane do uczestników kapituły generalnej zgromadzenia pasjonistów (członków Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa).

W wygłoszonym przemówieniu Ojciec Święty zachęcił zakonników, aby ich wspólnoty były szkołami modlitwy, gdzie doświadcza się mocy samego Boga.

"Pragnę was wesprzeć w pragnieniu bycia sługami duchowego uzdrawiania i pojednania, tak bardzo potrzebnego dzisiejszemu światu, naznaczonemu wieloma ranami. Wasze Konstytucje zachęcają was do całkowitego poświęcenia się ewangelizacji i reewangelizacji narodów, wybierając te najbiedniejsze, w najbardziej oddalonych miejscach – mówił Ojciec Święty. - Wasze bycie z ludem, wyrażające się w misjach ludowych, kierownictwie duchowym i sakramencie pojednania, jest bezcennym świadectwem. Kościół potrzebuje bowiem szafarzy, którzy mówią z czułością, słuchają bez potępiania i przyjmują z miłosierdziem".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama