Przy grobie Jana Pawła II: Wy kapłani, wy biskupi, znowu jak za PRL-u klerem nazwani...

W obchodzone w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II wierni modlą się od rana przy jego grobie w bazylice watykańskiej. Mija 40 lat od inauguracji pontyfikatu papieża Polaka.

Do kaplicy świętego Sebastiana w bazylice przybywali od rana wierni, by pomodlić się przy grobie św. Jana Pawła II w dniu jego wspomnienia liturgicznego, ustanowionego po beatyfikacji w 2011 roku.

Przy grobie złożono wieniec i wiązanki kwiatów.

Rano na mszy zgromadzili się tam biskupi i wierni diecezji płockiej, uczestniczący w pielgrzymce do Rzymu.

W kazaniu biskup płocki Piotr Libera powiedział, że Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu otworzył wiele "zaryglowanych drzwi i granic"; "a nade wszystko tę jedną, zdawało się niezwyciężoną, nazwaną żelazną kurtyną" - dodał.

Hierarcha podkreślił, że tuż przed obchodami stulecia niepodległości Polacy muszą odpowiedzieć sobie na pytania: "Czy jest w was pamięć i tożsamość? Czy możecie być dumni z obecnego kształtu polskiej wolności i polskiej jedności?".

"Czy przekazujecie swoim świadectwem młodym pokoleniom motywy życia i nadziei, zwłaszcza wy rodzice, wy kapłani, wy biskupi, znowu jak za PRL-u klerem nazwani?" - mówił biskup Libera.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama