Papież: wiara świętego ludu oddanego Bogu

Papież Franciszek przekazał serdecznie pozdrowienia wszystkim Salwadorczykom, którzy żyją wiarą świętego ludu oddanego Bogu wyrażając ją w różnych formach religijności. Kształtuje ona ich życie rodzinne i społeczne.

Dzisiaj przed południem Ojciec Święty przyjął na audiencji w Watykanie pielgrzymów, którzy przybyli do Rzymu na kanonizację abp. Oskara Romero. Zwracając się do nich Franciszek wskazał na przesłanie, które pozostawił św. Oskar podkreślając jego wezwanie do bycia świadkiem Chrystusa w pełnej wolności, która tylko w Nim znajduje wypełnienie.

“Przesłanie św. Oskara Romero dotyczy wszystkich bez wyjątku, dużych i małych, wszystkich. Byłem pod wrażeniem, gdy weszła 90-letnia staruszka, która wołała i oklaskiwała jakby miała 15 lat. Siła wiary jest siłą Ludu Bożego. Oskar Romero powtarza z całą mocą, że każdy katolik powinien być męczennikiem, ponieważ słowo męczennik oznacza świadka, świadka Bożego orędzia skierowanego do ludzi – podkreślił Franciszek. - Bóg pragnie być obecny w naszym życiu oraz wzywa nas do głoszenia jego przesłania wolności wszystkim ludziom. Tylko w Nim możemy być wolni: wolni od grzechu, od zła i wolni od nienawiści w naszych sercach. Oskar Romero został ofiarą nienawiści, ale wolny całkowicie, aby kochać oraz przyjmować Pana w naszych braciach. Prawdziwa wolność już tutaj na ziemi obejmuje troskę o konkretnego człowieka, aby obudzić w każdym sercu nadzieję zbawienia.”

Franciszek wspomniał o różnych trudnościach przeżywanych w niedalekiej przeszłości przez Salwador, o podziałach i wojnach. Przemoc odcisnęła się bardzo na życiu kraju. Stąd wspomnienie św. Oskara Romero jest szczególną okazją, aby skierować przesłanie pokoju oraz pojednania wszystkim narodom Ameryki Łacińskiej.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama