Został postawiony kolejny ważny krok w ekumenicznym dialogu katolicko-anglikańskim. Po siedmiu latach spotkań i wzajemnych konsultacji opublikowano wspólny dokument na temat eklezjologii.
Dokument przyjęty przez Międzynarodową Komisję Anglikańsko-Rzymskokatolicką (ARCIC) nosi tytuł: „Podążać razem drogą: uczyć się bycia Kościołem – lokalnym, regionalnym, powszechnym”. Tekst uzgodniono w czasie ubiegłorocznego spotkania w Erfurcie w Niemczech, jednak dopiero teraz został on rozpowszechniony.
68-stronnicowy dokument podejmuje temat struktur obu Kościołów oraz procesów decyzyjnych, a także sposobów budowania wzajemnej kościelnej komunii zarówno w wymiarze lokalnym, jak i uniwersalnym. Podkreśla, że istniejące różnice nie są już motywem podejrzeń i wzajemnych wymówek, ale przede wszystkim ubogacającym środkiem wzajemnego słuchania, uczenia się i nawrócenia.
Międzynarodowa Komisja Anglikańsko-Rzymskokatolicka jest owocem historycznego spotkania Pawła VI z anglikańskim arcybiskupem Canterbury, Michaelem Ramseyem. Swe prace rozpoczęła w 1970 r. Owocem kolejnych rund tych ekumenicznych rozmów są ważne dokumenty próbujące przekazać wiarę, którą oba Kościoły wspólnie wyznają. Jeden z nich dotyczy m.in. miejsca Maryi w nauczaniu i życiu obu Kościołów.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.