Beatyfikacja Jana Pawła II - nie w tym roku

Emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins wyraził opinię, że beatyfikacja Jana Pawła II w tym roku jest praktycznie niemożliwa. W wywiadzie dla portalu Pontifex powiedział, że małe opóźnienie nie będzie tragedią.

"Wszystko jest możliwe i może się wydarzyć, ale widząc przebieg postępowania i biorąc pod uwagę wymagania czasowe sądzę, że beatyfikacja Jana Pawła II w 2010 roku byłaby trudna, za dużo jest procedur, które trzeba przeprowadzić" - oświadczył portugalski purpurat.

Kardynał Martins jako emerytowany prefekt może komentować proces beatyfikacyjny polskiego papieża, gdyż w przeciwieństwie do osób zaangażowanych w ten proces w samej kongregacji nie jest związany wymogiem dyskrecji.

Zastrzegając, że nic nie jest niemożliwe, stwierdził następnie: "Poza tym nie sądzę, aby mały poślizg był tragedią, świat się nie zawali".

Przypomniał, że konieczne jest uznanie cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co poprzedzą obrady komisji lekarzy, teologów, a potem kardynałów.

"Patrząc na sprawę z realizmem i znając się na wymogach czasowych mam wrażenie, że w 2010 roku to się nie uda" - oświadczył kardynał Martins w rozmowie z włoskim portalem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.