Watykan: zaaprobowano Instrumentum laboris Synodu o młodzieży

Uczestnicy obrad XIV Rady Zwyczajnej Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów w dniach 7 i 8 maja przyjęli projekt Instrumentum laboris XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” – poinformowano w Watykanie.

Pracom Rady przewodniczył Ojciec Święty Franciszek. Synod będzie natomiast obradował w dniach od 3-28 października w Watykanie.

W watykańskim komunikacie przypomniano, że projekt Instrumentum laboris jest owocem pracy ekspertów w oparciu o odpowiedzi na kwestionariusz dokumentu przygotowawczego, prace Międzynarodowego seminarium na temat sytuacji młodzieży, które odbyło się we wrześniu 2017 r .; komentarze różnych osób i grup, a także Dokument Końcowy ze Spotkania Przedsynodalnego, które odbyło się w Watykanie w dniach 19-24 marca 2018 r. Był on przedmiotem wymiany poglądów członków Rady, a ich uwagi uwzględniono w przygotowanym dokumencie. Zmodyfikowany tekst został zatwierdzony przez wszystkich uczestników.

Ponadto Członkowie Rady Zwyczajnej omówili niektóre aspekty i kryteria organizacyjne Synodu Biskupów i zbliżającego się Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego. Na zakończenie Ojciec Święty podziękował członkom Rady i uczestnikom za ich wkład i za ducha braterskiej wspólnoty, w której odbyło się spotkanie – czytamy w komunikacie Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.