Kobiety odgrywają kluczową rolę w „rewolucji czułości”, której potrzebę podkreśla Papież Franciszek – mówił Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ na 62. spotkaniu Komisji ds. Statusu Kobiet.
Abp Bernardito Auza zabrał głos w sprawie dyskutowanych wyzwań i możliwości w osiągnięciu równouprawnienia dla kobiet z regionów wiejskich. Spotkanie odbyło się w Nowym Jorku.
W swoim przemówieniu filipiński hierarcha zwrócił uwagę, że kobiety nieustannie pielęgnują życie, relacje i całe społeczności wiejskie. Są w stanie wyprowadzić porządek z chaosu, jedność z podziału, pokój z konfliktu. Naszym priorytetem jest zrozumieć, docenić, bronić i ostatecznie wykorzystać te zalety – dodał abp Auza.
Watykański dyplomata stwierdził także, że rewolucja czułości zaczyna się od zapewnienia kobietom i dziewczętom warunków koniecznych do rozkwitnięcia i wypełnienia swojego potencjału w społeczeństwie. Czułość natomiast to niesamowita siła, która służy dobru wspólnemu. Wspólnota międzynarodowa powinna się starać uwolnić tę siłę – powiedział abp Auza.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.