Papież wzywa wiernych do modlitwy o położenie kresu korupcji

Papież Franciszek wezwał wiernych na całym świecie, aby modlili się o położenie kresu korupcji. Przedstawiając intencje modlitewne na luty, papież powiedział w specjalnym nagraniu wideo, że korupcja podsyca "kulturę śmierci".

Najnowszy film z krótkim wystąpieniem papieża po hiszpańsku zaprezentowała w czwartek watykańska Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Nagranie zrealizowano we współpracy z ruchem Światowa Sieć Modlitwy.

Franciszek powiedział: "Co jest przyczyną niewolnictwa, bezrobocia, braku troski o dobro wspólne i naturę? Korupcja, śmiercionośny proces, który podsyca kulturę śmierci".

"Żądza władzy i posiadania nie zna granic" - podkreślił papież, przemawiając na tle sugestywnych zdjęć ubogich i walizek pełnych pieniędzy.

Zaznaczył następnie: "Korupcji nie zwalcza się milczeniem. Musimy o tym mówić, denuncjować zło, zrozumieć ją (korupcję), by móc pokazać wolę tego, aby miłosierdzie przeważyło nad nikczemnością, piękno nad niczym".

"Módlmy się, aby ci, którzy mają władzę materialną, polityczną lub duchową nie dali się zdominować przez korupcję" - wezwał Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg