W czasach kryzysu pamiętajmy o ubogich

„Dobroczynność – mówił święty Antoni – jest duszą wiary” nauczanie to jest znacznie lepiej widoczne w świetle kryzysu ekonomicznego, który wciąż powoduje tak wiele ubóstwa

CTV Audiencja ogólna 10 lutego 2010

Krzyż jest lustrem, w którym wszyscy - zarówno wierzący jak i niewierzący – mogą znaleźć to znaczenie, które wzbogaca życie. „W żadnym innym miejscu człowiek nie może lepiej uświadomić sobie, jak wiele jest wart, jak wtedy, gdy spogląda w lustro krzyża”. Tę myśl zaakcentował Benedykt XVI, koncentrując się w swojej katechezie podczas audiencji generalnej 10 lutego na postaci świętego Antoniego z Padwy, człowieka, który zawsze stawiał Chrystusa w centrum życia, myśli, działania i duszpasterstwa”.

Inicjator franciszkańskiej teologii, jeden z najbardziej popularnych świętych w Kościele, mówił o modlitwie jako związku miłości, która popycha człowieka do miłej rozmowy z Panem”. „Tylko dusza, która się modli – akcentował papież – może poczynić postępy w duchowym życiu”. Święty Antoni również dobrze znał „niedoskonałości ludzkiej natury, jej skłonność do upadku w grzechy” i zachęcał wszystkich do „kontynuowania walki ze skłonnością do chciwości, pychy, nieczystości” i do praktykowania „cnót ubóstwa i wielkoduszności, pokory i posłuszeństwa, niewinności i czystości”.

„Dobroczynność – mówił święty Antoni – jest duszą wiary” nauczanie to jest znacznie lepiej widoczne w świetle kryzysu ekonomicznego, który wciąż powoduje tak wiele ubóstwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg