"Jesteście w pełni młodości, nie pozwólcie jej zgorzknieć"

„Jesteście w pełni młodości, nie pozwólcie jej zgorzknieć, raczej sprawcie aby rozkwitła, właściwa dla tego wieku, kreatywność w odnajdowaniu i tworzeniu nowych dróg dla głoszenia Ewangelii w rodzinach włoskich” – napisał Papież w przesłaniu z okazji 20-lecia włoskiego programu telewizyjnego „Na Jego obraz”.

Program powstał w 1997 r. i jest – jak pisze sam Franciszek – „owocem wspaniałej współpracy” publicznej telewizji włoskiej (RAI) i Konferencji włoskiego episkopatu.

Od początku swojego powstania program emituje niedzielną Mszę Świętą oraz Modlitwę Anioł Pański z Papieżem. Zapewnia także rozważania Słowa Bożego, które w przeszłości prowadził m.in. kaznodzieja Domu Papieskiego o. Raniero Cantalamessa OFMCap. Zwracając się do włoskich dziennikarzy Franciszek podkreśla, że ich praca to misja, która wielu osobom starszym daje jedyną okazję żeby „zobaczyć miejsca modlitwy i posłuchać Słowa Bożego”. „Kiedy z radością, jako symbol święta, zdmuchniecie te dwadzieścia świeczek, – kończy Franciszek – bądźcie dalej gotowi zapalić wiele innych jako znak zaangażowania misyjnego, które trwa w Kościele na całym świecie”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama