W Watykanie odbędzie się 10 i 11 listopada międzynarodowe sympozjum pod tytułem: „Perspektywy świata wolnego od broni jądrowej i całkowitego rozbrojenia”.
Ze strony Stolicy Apostolskiej w wydarzeniu, zorganizowanym przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, wezmą udział jej prefekt kard. Peter Turkson oraz kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin. Inni uczestnicy to m.in. 11 laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, najwyżsi przedstawiciele ONZ i NATO, dyplomaci różnych państw, w tym Rosji, USA, Korei Południowej, Iranu, jak również wybitni eksperci w dziedzinie rozbrojenia oraz szefowie fundacji i organizacji społeczeństwa obywatelskiego, które od dawna czynnie zajmują się tymi zagadnieniami. Będą obecni przedstawiciele katolickich episkopatów oraz różnych wyznań chrześcijańskich i innych religii, a także nauczycieli i studentów ze Stanów Zjednoczonych, Rosji i Unii Europejskiej. Zostaną oni również przyjęci na audiencji przez Papieża.
Jest to pierwsze spotkanie o globalnym rozbrojeniu nuklearnym po niedawnym przyjęciu w Nowym Jorku Traktatu o zakazie broni jądrowej, podpisanego przez 122 kraje, w tym Stolicę Apostolską. Przewidziane jest też na nim świadectwo jednej z ostatnich osób ocalałych z bombardowania Hiroszimy, która wystąpi w imieniu ofiar broni jądrowej i wszelkich eksperymentów nuklearnych.
Franciszek przyjął podopiecznych Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.
Spotkanie odbędzie się w Sali Konsystorza 3 lutego, w obecności papieża Franciszka.
W słowie do Polaków Papież przypominał o potrzebie ochrony życia i dzieci.
Ich daty opublikowało watykańskie Biuro Celebracji Liturgicznych.