Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy

Kończy się powoli pierwszy dzień papieskiej wizyty w Kolumbii. Dziś jeszcze Msza św. A co działo się cały dzień?

Papieski samolot wylądował na lotnisku wojskowym w Bogocie - po 12 godzinach lotu - o 23:30 czasu polskiego. Poza powitaniem na płycie lotniska i spotkaniem z dziećmi pod siedzibą nuncjatury nie planowano żadnych wydarzeń. Wizyta tak naprawdę rozpoczęła się w czwartek 7 września.

O godzinie 9:00 czasu miejscowego (i 16:00 w Polsce i Rzymie) rozpoczęło się właśnie spotkanie z osobistościami. Po nim papież uda się na rozmowę z prezydentem Kolumbii Juanem Manuelem Santosem.

Po 45 minutach zakończyło się spotkanie z osobistościami. Zgromadzeni wysłuchali przemówień prezydenta i papieża Franciszka. Rozpoczyna się indywidualne spotkanie papieża Franciszka z prezydentem. Kolejne punkty programu na dziś to:

10:20 (17:20) Wizyta w katedrze
10:50 (17:50) Błogosławieństwo wiernych z balkonu pałacu kardynalskiego
11:00 (18:00) Spotkanie z biskupami w pałacu kardynalskim
15:00 (22:00) Spotkanie z Komitetem Wykonawczym Rady Biskupów Południowoamerykańskich (CELAM) w nuncjaturze apostolskiej
16:30 (23:30) Msza święta w parku Simóna Bolívara

A tak w tej chwili wygląda plac przed katedrą w Bogocie:

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy   CTV Zakończyło się spotkanie z prezydentem Kolumbii. Papież otwartym papamobilem, pozdrawiając zgromadzonych ludzi, z niewielkim opóźnieniem przejechał na plac przed katedrą.

Cicha modlitwa przed wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny:

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy   Po odmówieniu z wiernymi Litanii Loretańskiej papież ofiarował Maryi różaniec i wpisał się do księgi pamiątkowej. Na zakończenie udzielił zgromadzonym w katedrze błogosławieństwa.

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy   Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy   Plac przed katedrą. W planie jest błogosławieństwo zgromadzonych wiernych z balkonu pałacu kardynalskiego:

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy   Papież pojawił się na balkonie. Do zgromadzonych wygłosił przemówienie:

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy   Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy  

Za chwilę spotkanie z biskupami w pałacu kardynalskim:

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy  

Trwa (długie) przemówienie do biskupów Kolumbii...

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy  

Zakończyło się spotkanie z biskupami. Kolejny punkt programu dopiero o 22:00 czasu polskiego (czyli po obiedzie w Kolumbii).

***

Zgodnie z planem rozpoczęło się właśnie spotkanie papieża Franciszka z Komitetem Wykonawczym Rady Biskupów Południowoamerykańskich (CELAM). Po krótkim powitaniu rozpoczęło się przemówienie papieża Franciszka.

Papież w Kolumbii: Dzień pierwszy  

Ostatnim punktem dzisiejszego dnia będzie Msza św. w parku Simona Bolivara. Rozpocznie się już za godzinę (o 23:30 czasu polskiego). Transmisję na żywo będzie można oglądać na kanale youtube (poniżej), a homilię czytelnicy znajdą u nas (mam nadzieję) rano.

Centro Televisivo Vaticano Centro Televisivo Vaticano

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama