Watykan: Sekretarz stanu za wspieraniem potencjalnych imigrantów w ich krajach

Watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin poparł lansowaną przez byłego premiera Włoch Matteo Renziego propozycję rozwiązania kryzysu uchodźców. Lider partii demokratycznej uważa, że potencjalnym kandydatom na emigrantów należy pomóc w ich własnych krajach, aby nie musieli ich opuszczać.

Decyzja o emigracji, oświadczył najbliższy współpracownik papieża w rozmowie z dziennikarzami przy okazji prezentacji książki w Izbie Deputowanych, powinna być dobrowolna, a nie wymuszona przez okoliczności. „To ma być prawo, a nie przymus, ponieważ we własnym kraju nie ma się perspektyw życia i wzrostu” - powiedział włoski kardynał kurialny.

«« | « | 1 | » | »»
 • Zofia
  14.07.2017 09:11
  A polski rząd mówił tak od początku! Żadne odkrycie...
 • ABC ...
  14.07.2017 10:56
  "Watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin poparł lansowaną przez byłego premiera Włoch Matteo Renziego propozycję rozwiązania kryzysu uchodźców. Lider partii demokratycznej uważa, że potencjalnym kandydatom na emigrantów należy pomóc w ich własnych krajach, aby nie musieli ich opuszczać." Czyżby nareszcie DUCH ŚWIĘTY oświecił włoskich polityków i watykańskich hierarchów? Od początku kryzysu migracyjnego dla "myślących EUROPEJCZYKÓW" było wiadomo, że STARA EUROPA nie jest w stanie przyjąć wszystkich "migrantów"! Bo jeżeli to uczyni to sama będzie potrzebowała pilnie pomocy!
 • RyszardD.
  14.07.2017 13:16
  Ojej (!!!)... byly premier Wloch i sekretarz stanu Watykanu dzisiaj we dwojke odkryli Ameryke! Tak myslacych to caly czas bylo i jest miliony ludzi w Europie. To przede wszystkim lewactwo wierchuszki UE + najbardziej w tym aktywny Franciszek napedzali ta katastrofe. ------ Oczywiscie, pomagac w ich wlasnych krajach, najpierw pogonic lewactwo w Uni i zaczac usuwac islamistow, od kryminalistow, nieudokumentowanych i niepracujacych poczawszy - w trybie natychmiastowym, zeby Europa powrocila do jako takiej normalnosci. ------- Znam dobrze obecny obraz Europy... "obraz nedzy i rozpaczy"!
 • wietrzyk11
  14.07.2017 16:37
  "...potencjalnym kandydatom na emigrantów należy pomóc w ich własnych krajach, aby nie musieli ich opuszczać...". Zaraz, zaraz. Najpierw sprecyzujmy o jakie "potencjalne kraje" i o jaką pomoc konkretnie chodzi. Bo jeśli mieszkaniec Pakistanu zagrozi, że przyjedzie do Europy z 10-osobową rodziną jeśli nie dostanie nowego mieszkania - to trzeba mu je kupić?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.