VII Dzień Papieski, który w tym roku przypada na dzień 14. października,
upłynie pod hasłem "Jan Paweł II - Obrońca godności człowieka". W całej Polsce
odbywać się będą koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne oraz Msze
św., podczas których wierni modlić się będą o rychłą beatyfikację Jana Pawła
II.
Geneza Dnia Papieskiego
Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Każdemu z tych wymiarów odpowiadają poszczególne wydarzenia składające się na cały przebieg Dnia Papieskiego.
Głównym organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołana do życia przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000r., jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.
Zadania te są realizowane m.in. poprzez przyznawanie nagród TOTUS, prowadzenie programu stypendialnego dla niezamożnej, ale uzdolnionej młodzieży ze wsi i małych miejscowości oraz organizację konkursów akademickich we współpracy z wyższymi uczelniami.
Konkursy te dają młodym ludziom możliwość uzyskania indeksów na studia dziennikarskie, polityki społecznej (Konkurs Akademicki im. Bp. Chrapka) oraz na wydziały prawa na największych polskich uczelniach: Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Łódzkim, a także na studia biznesowe w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.
«« |
« |
1
|
2
|
3
|
4
|
» | »»